| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Am o intrebare, eu acum am picat bacul la istorie cu nota de 4, 05 si la romana am 5 si la geografie 5, 7, in toamna am nevoie de nota 7, 30 la istorie ca sa-mi iasa 6 media generala, dar daca nu iau in tomana, notele imi raman?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notele raman numai daca soliciti in cererea de inscriere la sesiune ca vrei sa-ti fie recunoscute. Daca nu soliciti nu se mai iau in considerare.

| Bunghez_Andrei_2000 explică (pentru Ioandelasal):

Deci daca acum nu il iau, dar aiu peste 5, anul viitor cand ma inscriu iar pot sa solicit sa-mi fie recunoscute si sa dau la ce vreau eu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bunghez_Andrei_2000):

Da, asa se procedeaza la fiecare sesiune.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să iei si la istorie de trecere. Nu poti da la ce vrei tu.