| LucaDan a întrebat:

Am o intrebare legata de licenta? Legile in care categorii de surse bibliografice intra? mai exact unde le trec la bibliografie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le poti trece atat la subsol, cand dai o prevedere dintr-o lege cat si la sfarsitul lucrarii. La sfarsit, de regula se trec primele si in ordinea anilor de adoptare. Daca sunt mai multe surse de legislatie le treci si in ordinea importantei, respectiv Constitutia, legi, ordonante, hotarari de guvern, etc.