| Gabytzzzzzu a întrebat:

Am o intrebare, maine dau examenul national la lb romana, vreau sa stiu cum se face repartizarea elevilor la licee. Se face atunci, mai din timp, dupa evaluarea nationala? In caz ca nu m-ati inteles, ma refer la preferintele mele, mi s-a spus de niste "coduri" pentru fiecare liceu, si in functie de medie si de ordinea in care ai pus liceele te repartizeaza. Am primit o carte " ghidul (nu stiu cum ) " in acest sens unde se gasesc codurile liceelor, daca nu ma insel.

Răspuns Câştigător
| AndreeaIII a răspuns:

Deci dupa ce ai dat examenele peste vreo cateva zile, o saptamana sau doua trebuie sa vi la scoala sa iti alegi profilul la care vrei sa intri, adica iti da o foaie, o completezi cu codurile in ordine descrescatoare a preferintelor, adica prima oara pui codul de la care profil vrei sa intri apoi al doilea. Daca nu ai medie de intrat la primul te repartizeaza la al doilea si daca nici asa la al treilea. Stiu ca se afiseaza lista ca cei care au intrat la liceu si cei care trebuie repartizati pe 15 iulie. Sper ca te-am ajutat

| Gabytzzzzzu explică (pentru AndreeaIII):

Deci dupa ce dau examenele, vreeam sa fiu sigur.

2 răspunsuri:
| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Vineri m-au chemat sa ma inscriu
am si eu codurile alea pe la pagina 60 +
bagi codu de acolo