| Anonimul151 a întrebat:

Am o întrebare, sunt la un liceu economic, cu profil, economic și profil de turism și alimentatie (invatamant liceal. Exista și învatamant profesional, profil turism si alimentatie, bucatar și ospatar, acestea fiind calificarile. Aș putea in clasa a X a, sa dau un examen si sa ma mut la invatamant liceal pe acest profil?)
Sau va trebui sa astept pana in a XI a, cand se termina liceul profesional si abia apoi pot face si liceul?

1 răspuns:
| AdrienWH a răspuns:

Salut! daca esti la invatamantul profesional, nu te poti transfera la cel liceal. Trebuie sa astepti pana termini, ca mai apoi sa te inscrii la seral