| Hime_Alisa_1997 a întrebat:

Am o mica nelamurire: am lipsit la cateva lectii din motive medicale si nu prea inteleg cateva lucruri. Totul seamana cu tine. ce este totul? morfologic doar... si iti caut. iti ce este? tot morfologic. va rog sa ma ajutati pentru ca dau test si nu stiu ce sa scriu

2 răspunsuri:
| AnishM a răspuns:

Hmmmthinking iti este pronume personal {tie~iti~ti} si totul este substantiv neutru {ca sa nu ai indoieli, sa stii ca am cautat in DOOM2happy}