| User2004 a întrebat:

Am o problema! Am nevoie de o sceneta pentru clasa a 6-a. Suntem 16 in clasa. Nu toti pot invata roluri. Vreau sa fie 2 persoane. Anul nou si anul vechi. 12 luni si cele 4 anotimpuri. Dar nu suntem atatia in clasa... Noi ne-am gandit sa nu mai fie anotimpurile dar fiecare luna cand isi spune rolul sa iti dai seama ca e luna de iarna. (de exemplu). Vreau niste idei de replici sa le spuna fiecare. Ceva mai lung. Luni la scoala toti isi spun ideile si vrau cu ajutorul vostru sa am o idee superba. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Aspiriina a răspuns:

Poti "imprumuta" de la alta clasa, 2 persoane care pot interpreta rolul pentru anul nou si anul vechi. Astfel, toata lumea e fericita, ai si numarul de persoane si sceneta o sa iasa super!