| GsMihail a întrebat:

Am o problema destul de mare....Deci am inceput anul scolar perfect! Cu un 2 la fizica.Deci practic am vorbit un pic mai tare si mi-a pus doi! Eu in general iau note bune.Ea mi-a pus nota in catalogul provizoriu.
Si intrebarea mea este:
Nota din catalogul previzoriu se pune obligatoriu?
Credeti ca imi va trece nota in catalogul cel oficial?(Avand in vedere ca au mai luat 5 baieti aceeiasi nota)

Fundaa!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ne rugăm pentru tine și cei 5 colegi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu mi-aș cere iertare indirect astfel.
Să înveți foarte tare la fizică. Să pui întrebări la oră să vadă că ești interesat.
Catalogul provizoriu nu este oficial.

| Andreeush a răspuns:

Asta depinde numai de profesoară.
Data viitoare fii mai cuminte la orele de fizică și poate nu o va trece în catalog.

| zurick a răspuns:

Da, ți-o va trece.

| Ineys a răspuns:

Nu va mai panicati atata. Generala/Liceu, tot ce conteaza e sa intrii la facultate si sa o termini si pe aia si sa gasesti un servici. Nu conteaza ca tu ai in catalog 2 si colegu 10. Sunt sanse de 90% sa fiti colegi si la munca.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Nu neaparat. Nu exista un catalog provizoriu, insa orice profesoara poate avea o agenda in care sa-si noteze notele elevilor ce vor urma sa fie trecute in catalog. Nu exista nicio certitudine ca acel profesor / profesoara iti va trece nota respectiva in catalog. Probabil a vrut doar sa te sperie si sa-ti atraga atentia ca sa-ti schimbi atitudinea, pana la urma pare o solutie ingenioasa. In locul tau mi-as cere iertare.