| Catalin18Mh a întrebat:

Am o problemă destul de mare, sunt clasa a11a îndată trec în clasa a12a, nu știu nimic la matematică, nu trec de 6 la mate, să zic cred că pot lua bacul la Română și Logică dar la matematica la momentul de față dacă ar fi nici 3 nu aș lua. Ce este de făcut să pot lua bacul la Matematică?!
Consider că sunt într-o situație critică.
Dați-mi un sfat ce aș putea face.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Stai asa, tu la ce liceu ești?
Ca doar cei de la real dau la mate și cei de la uman la logica.

| Directioner99 a răspuns (pentru Catrice):

Poate sa fie la un liceu cu profil economic.acolo se da romana mate obligatoriu si a3a proba este la alegere sociologie economie logica etc

| sofisis a răspuns:

Pai, faci meditatii... logic!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

O idee ar fi să faci meditații, dar ar fi enervant că ar trebui să stai și să te chinui, dar nu știu altă variantă sad;(

| Directioner99 a răspuns:

O idee ar fi sa te transferi la alt liceu sau la alt profil unde nu se da bacul la mate

| thefortgod a răspuns:

Sati cumperi un creier de la poata centrala!

| Ady892 a răspuns:

Incearca sa gasesti un profesor de meditatii de la care sa intelegi si sa incerci in primul rand sa inveti formulele subiectului I (preferabil sa nu fie cel de clasa, un altul). De inceput ai putea incerca site-ul asta cu variante rezolvate pentru a-ti face o idee: https://profesorjitaruionel.com/......multumesc/