| BernatDaniel1990 a întrebat:

Am o problema, nu inteleg ceva aici!
(C) Candidaţii de sex masculin execută tracţiuni la bară fixă, astfel:
a) din poziţia „atârnat", cu priză la alegere - de sus apucat sau de jos apucat, fără
balansarea corpului în plan orizontal sau vertical;
b) o execuţie este corectă atunci când, la ridicare, bărbia depăşeşte nivelul barei şi, în poziţia
„atârnat", braţele sunt întinse, iar picioarele nu ating solul.
c) se înregistrează numărul de repetări executate corect;
d) număr minim de tracţiuni - o tracţiune din maxim 5, pentru candidaţii de sex
masculin, la unităţile de învăţământ liceal militar şi două tracţiuni din maxim 8, pentru celelalte
categorii de candidaţi de sex masculin.

Daca vreau sa ma inscriu la liceu, cate tractiuni trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Liceu militar - 5 tractiuni maxim; alt liceu 8 tractiuni maxim

| BernatDaniel1990 explică (pentru Peaches):

Maxim 5, dar minim?

| Peaches a răspuns (pentru BernatDaniel1990):

-liceul militar- faci cel putin o tractiune sau faci cel mult 5 tractiuni. Asta inseamna ca poti face o tractiune, sau doua, sau trei, sau patru sau cinci, cate poti tu.
pentru alt liceu - faci cel putin 2 tractiuni, sau trei, sau patru, sau cinci, sau sase, sau sapte, sau maxim opt; cate poti tu cu conditia sa fie impecabile, adica foarte corecte.