| Anamaria11185 a întrebat:

Am o tema la romana in care mi se zice sa fac un text publicitar care sa ajute la vanzarea unei carti. Cum trebuie sa fomulez un asemenea text? Ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| NamelessGirl a răspuns:

Pai trebuie sa spui cateva lucruri prin care sa convingi persoanele sa cumpere cartea respectiva. Trebuie sa Faci Publicitate Cartii! tongue happy. ca sa convinji persoanele, trebuie sa ii pui un anumit pret convenabil, scrii o mica prezentare a cartii( prezentarea trebuie sa fie cat mai interesanta deoarece astfel poti convinge persoanele sa cumpere cartea)happy Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Uite un exemplu: Libraria virtuala www.carti-bune.ro va ofera o gama variata de carti publicate in Romania. La noi gasiti carti noi, carti la pret promotional, dictionare, ghiduri, atlase, romane, etc. Va asteptam cu drag, sa reveniti, deoarece site-ul se actualizeaza zilnic. Comenzi telefonice:0722.546.5466/031.412.62.96 www.carti-bune.ro

| Anamaria11185 explică (pentru misterioaѕa):

Buna! Multumesc, dar vroiam sa stiu care sunt elemenetele unui text publicitar, cum sa-l alcatuiesc.

| WeRockYaaa a răspuns (pentru misterioaѕa):

Eu ti-as zice asa:Anunt va recomandam cartea,, singur pe lume-de hector malot"! aceasta carte contine o gama variata de intamplari fericite dar si putin nefericite din viata unui baietel pe nume Remi.aceasta carte ii va ajuta pe copiii dumneavoastra sa isi dea seama cat de greu este sa nu ai parinti si sa duci o viata mizerabila. sper ca te-am ajutat! fundita? pls...

| misterioaѕa a răspuns (pentru WeRockYaaa):

Nu eu am pus întrebarea, deci răspundei ei.

| Bezdiga_Larisa_1997 a răspuns:

Trebuie sa spui cateva lucruri prin care sa convingi persoanele sa cumpere cartea respectiva. Trebuie sa Faci Publicitate Cartii! ca sa convinji persoanele, trebuie sa ii pui un anumit pret convenabil, scrii o mica prezentare a cartii
sper ca te-am ajutat