| noink a întrebat:

Am o tema pe vacanta si trebuie sa fac prezentarea a doua nuvele si asa mai departe... Mie imi trebuie la Popa Tanda, dar nu vreau sa mi-l dati gata facut, doar ce sa cuprinda aceasta,, prezentare,, adica sa fie mai originala si creativa... daca puteti sa imi ziceti pe pasi si un continut, adica ce sa contina( exemplu: titlu, etc.) MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| kaloma a răspuns:

Fa-ti un fel de fisa de lectura care sa cuprinda: date despre autor, date despre timpul si locul actiunii, personaje, rezumatul pe momentele subiectului sau capitole, concluzii personale