| aremil a întrebat:

Am plecat din Romania la varsta de 6 luni(!) si toata educatia am facut-o in Australia - gradinita, scoala primara, secundara, scoala post liceala (TAFE - 2 + 2 ani, Children Services) si Griffith University. Sunt de cativa ani in Romania si lucrez ca prof de engleza la gradinite private. Ce trebuie facut ca sa obtin titlul de pedagog, invatator sau profesor pentru cursul primar?

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Intrebarea este de ce ai plecat dintr-o tara civilizata, cu multe posibilitati si cu un viitor pentru o tara din lumea a 5 a ca Romania?

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Cred ca trebuie sa dai titularizarea anul viitor. Uita-te peste linkul acesta ca va fi folositor:
https://www.edupedu.ro/......nvatamant/