| danezu2222 a întrebat:

Am ramas corigent pe sem 1 la mate. Cred ca o sa raman si pe acesta. Cand dau corigentele sunt sanse sa ma lase repetent sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu promovezi la trei discipline, vei fi declarat repetent. Dacă ai probleme doar la matematică, ai șansa să promovezi în toamnă, dar trebuie să studiezi in timpul vacanței de vară. Să știi că examenul de corigență are două probe, oral și scris. Ar fi bine să înveți acum, cât mai e timp, fiindcă nu s-au dat nici măcar tezele. Lasă distracțiile și jocurile pe telefon, pentru vacanța de vară, iar acum ocupă-te de priorități.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa ramai repetent, pentru tine, este o sansa?
Poti avea ghinionul sa ramai repetent, daca la examenul de corigenta nu obtii macar media 5.