| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas foarte in urma cu matematica si romana, la romana stiu foarte bine gramatica dar nu mai stiu asa bine functii, cazuri etc si la matematica is varza.
Sa ma bazez si sa invat foarte bine doar la romana sau sa ma apuc bine pe matematica?

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Începe si invată oricand poti, chiar si in timpul liber, iar daca nu ai toate lecțiile, imprumuta sau fa poze la caitetele colegilor tai. Cauta si pe net titlurile lectiilor pe care le ai facut sau daca ai culegere studiaza apoi incearca exercitii si verificate de la spatele ei.Si trebuie sa te exezi pe matematica dar si pe roamna in parțile pe care nu esti sigur ca le sti bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vorba de exmanul de capacitate, sau BAC-ul?

| Lioana a răspuns:

Pai de ce doar la una? Învață la ambele materii pentru că de ambele ai nevoie la examen.

| Emma30555 a răspuns:

Apuca-te sa recuperezi si la matematica, incearca cu amandoua sa mergi bine dar daca la romana te descurci mai bine, pune accent pe matematuca

| Samariteanul a răspuns:

Ai nevoie de amandoua pana treci de bac.Asa,cu chiu cu vai va trebui sa faci si la mate.