| anonim_4396 a întrebat:

Am renuntat la inginerie chimică că nu-mi plăcea ingineria, dar îmi plăcea chimia. Am remuscari ca am renuntat. As vrea sa dau la facultatea de farmacie, dar imi e frica ca voi esua. Ce pot face? Ma simt ca un usec.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Doar Domnul nostru Iisus te mai poate îndruma dacă tu ai rămas fără variante.

| Lioana a răspuns:

In primul rand afla ce vrei. Daca iti pare rau ca ai renuntat la inginerie chimica poti relua daca doresti anul viitor. Daca vrei sa schimbi domeniul si sa mergi la farmacie sau la orice alta facultate, atunci mergi pe acel drum.
Fa-ti ordine in ganduri! Doar tu stii ce te pasioneaza mai mult si ce meserie ai vrea sa practici.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da-i la farma ce ai de pierdut?
Examenul de admitere e decent, tu dacă stii chimie sigur iei maxim la partea aia ca nu-s grele deloc cele de farmacie.
Iar anatomie dacă nu îți place, alege proba 2 botanica, dacă ți-ar placea mai mult. La București de exemplu la farmacie nu-s notele așa mari. Dacă stii bine chimia ai prinde loc.

Răspuns utilizator avertizat
| aaanamariaaa a răspuns:

Stai liniștita. Mai bine ca ai renunțat din timp decât sa ajungi sa faci ceva care nu iti place. Dacă te gândești sa dai la farmacie și știi ca iti place mult, atunci fa asta. O sa merite. Macar o sa faci ceva ce iti place. Ambele domenii sunt frumoase, si ingineria chimica și farmacia, nu cred ca " ai decăzut " dacă ai ales farmacia în locul ingineriei, nu iti fa griji. Învață și te pregătește pentru admitere, si la anul o sa iei și o sa faci ceea ce iti place. Bafta!