| anonim_4396 a întrebat:

Am sanse sa ma descurc la facultatea de limbi straine daca mai am probleme cu vocabularul (la limbile straine)? Mai am lipsuri la vocabular, mai am foarte multe cuvinte de invatat. O sa imi fie greu la facultate?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca ai sanse. In cunoasterea unei limbi e important sa stapanesti intai gramatica perfect. Vocabularul se invata, trebuie doar vointa si timp pentru a repeta cuvintele.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Toata lumea termina azi facultatea.

| anonim24 a răspuns:

Imporant e sa citesti foarte mult in acea limba straina si de cate ori ai ocazia si esti singura acasa vorbeste singura in limba aia sau cand te uiti in oglinda sa vorbesti cu tine ai sa iti dezvolti vocabularul, iar cuvintele care nu le stii poti sa le scrii si sa le lipesti prin casa de exemplu pe sifonier cand te imbraci ai sa il vezi si crede-ma ca merge, eu invat daneza

| dyav0litza a răspuns:

Da...Tocmai te-ai inscris la un profil pe care nu-l sti