| SweetAngel a întrebat:

Am scris un referat in word si acum vreau sa-l scot la imprimanta, dar problema este ca mi-l scoate doar pe jumatate de pagina. Ce pot sa fac ca sa-l scoata pe toata pagina?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca il scoate intreg referatul pe jumatate de pagina ori scoate numai jumatate din referat. Daca il scoate in intregime atunci atata este referatul. Uita-te la setarea paginii, Page Layout/Page Setup(la Microsoft Word 2007) si File/Page Setup (la MW 2003), sa fie setate corect marginile, sa fie Portrait si formatul hartiei sa fie A4. De asemenea seteaza marimea literei, de regula este bine sa fie de 14. Succes si numai bine!