| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu intrebare. La litere la Sibiu se intra cu media de la bac?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu nu se intra cu Bac-ul la litere la Sibiu, acolo ca si la celelalte facultati d elitere din tara se intra cu examen de admitere, bac-ul te ajuta in caz de egalitate dupa ce dai examenul de admitere, la alte facultati ca de exemplu geografie se intra doar cu Bac-ul

| Andersen2k18 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Nu este adevarat. La Cluj am vazut ca se intra cu admitere in schimb la Iasi cu media de la bac la limba Romana.

| Aasdfghj a răspuns:

Pe site-ul lor trebuie sa scrie cum se face admiterea. Daca nu scrie, poti sa le trimiti un e-mail.