| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum imi pot crea local disk D ca nu am numai C.Dar sa il creez fara sa reinstalez windows-ul.
P.S.:Am windows 7
Funda pentru cel mai bun raspuns(Si nu vreau sa imi dai programe).

Răspuns Câştigător
| SASteve a răspuns:

Cel mai bun program pentru asta, pe care l-am folosit si eu pe windows 7 32 de biti e EaseUS partition master.

Download aici:
http://download.cnet.com/......63346.html

5 răspunsuri:
| CristianMarius a răspuns:

Partition magic

| spaghetty a răspuns:

Nu stiu daca poti dar cel mai indicat este sa reinstalezi windowsul

| omide a răspuns:

Iti trebuie un program de partitionare
vezi Easus Partition Magic, il gasesti pe http://download.RNT.ro la sectiunea sistem sau multimedia

| XtReMee a răspuns:

Poate l-ai sters cand ai instalat windowsul la partiti

| Luigy a răspuns:

Click dreapta pe "Computer" apoi "Manage" apoi "Disk Management" acolo poate ai un spatiu nepartitionat, sub "Volume ai "C" si probalil o partitie fara litera.
Dai click dreapta pe acel spatiu fara litera apoi Change Drive Letter and Paths...