| Maruuuu198 a întrebat:

Pentru inscrierea la masterat, pe adeverinta medicala eliberata de doctorul de familie ar trebui sa scrie ca este eliberata pentru a servi la facultate sau la masterat. Sau aici nu conteaza daca e una sau alta trecuta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal se scrie motivul pentru care este eliberat si ar trebui sa scrie ca este pentru cursurile de masterat.

| StefanKogut a răspuns:

"La inscriere", faptul ca te duci la liceu, facultate sau master sau orice alta scoala, cu citeva exceptii, este irelevant pentru ca medicul atesta ca esti apt(a) de scoala si nu pentru forma de invatamint pe care urmeaza sa o frecventezi, asa cum am mai spus, cu citeva exceptii.

| Maruuuu198 explică (pentru StefanKogut):

La mine doctorita de familie a scris pe adeverinta "pentru a servi la facultate". Deci sa inteleg ca e bine si asa atata timp cat sunt apt.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe Adeverinţa Medicală ar trebui să se menţioneze : "eliberata pentru a servi la cursuri de Masterat"!
În caz contrar, este posibil ca să nu-ţi fie luată în considerare...

Toate cele bune.

| Maruuuu198 explică:

StefanKogut la mine decoctorita de familie a scris pe adeverinta: "pentru a servi la facultate". Deci sa inteleg ca e bine si asa si nu are importanta atat cat scrie pe ea ca sunt apt.