| Relymihaela a întrebat:

Am terminat 11 clase la un liceu de zi. dupa care am renuntat la studii, intrebarea este :unde as putea sa ma inscriu, undeva la fara frecventa sa termin liceul? am 26 de ani.multumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Buna! Cred ca te poti duce la un liceu la seral, cu frecventa redusa.Eu am terminat gimnaziul si in ghidul pe care l-am primit erau cateva licee de acest gen.Eu sunt din Dambovita, deci asta te poate ajuta sau incurca; acum depinde de unde esti tu. Uite cateva din licee:
LICEUL TEORETIC "ION HELIADE RADULESCU" TARGOVISTE
B.Liceu-invatamant frecventa redusa
'filiera teoretica
"profil uman-stiinte sociale-1 clasa/30 locuri

GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "NICOLAE CIORANESCU" TARGOVISTE
B.Liceu-inv.frecventa redusa
'filiera teoretica
"profil uman-stiinte sociale-1 cls./30 locuri

GRUPUL SCOLAR "CONSTANTIN BRANCOVEANU" TGV
B.Liceu-inv.frecventa redusa
'filiera teoretica
''profil real-stiinte ale naturii-1 clasa/30 loc.

GRUPUL SCOLAR DE CONSTRUCTII "N. MIHAESCU"TGV

B.Liceu-inv.seral
'filiera tehnologica
''profil tehnic-2 cls./60 locuri
Domeniul de pregatire:mecanica-1 cls/30 loc.
_______||__________ :constructii instalatii si lucrari publice-1 cls./30 locuri

LICEUL TEORETIC "I.L.CARAGIALE" MORENI

B.Liceu-inv.de frecventa redusa
'filiera teoretica
"profil real -stiinte ale naturii/30 loc

Cam atat in Dambovita. Daca as fi stiut din ce judet esti mi-ar fi fost mai usor.
Aaa! uite aici ceva foarte important:
"Inscrierea la invatamantul seral cu frecventa redusa a candidatilor care implinesc varsta de 18 ani pana la data de 11 septembrie 2011 inclusiv:
Dosarele contin urmatoarele acte:
a)cererea de inscriere;
b)certificatul de nastere,cartea de indentitate si,dupa caz, certificatul de casatorie, copie legalizata;
c)adeverinta cu notele si media generala la Evaluare Nationala /tezele cu subiect unic din cls.a8-a/testele nationale/examenul de capacitate;
d)foaie matricola pentru clasele a 5-a si a8-a (cu calculul mediei generale)
e)fisa medicala.
Depunerea dosarelor se face la Centrul Judetean de Resurse si de Asistenta Educationala Dambovita*(sau jud. de unde esti tu).
Am avut si eu o vecina in situatia ta, doar ca ea avea peste 30 de ani.happyDeci nu-ti face griji.winking Du-te la liceul unde vrei sa intri si intereseaza-te!
Iti urez muuulta bafta! Sper ca te-am ajutat!:*

1 răspuns:
| MoonLight a răspuns:

La un liceu particular. Dar dai bani pentru asta si faci inca 2 ani in + deoarece e la fara frecventa. Acolo faci 13 clase si in clasa a13a dai bacul. Depinde din ce oras esti. Poti scrie pe Google "licee particulare orasul x " si iti va da rezultate. Este cam tarziu sa te inscrii acum la un liceu...dar totusi incearca.

Bafta!