| dudu1996 a întrebat:

Am terminat liceul al profilul stiinte ale naturii. la ce facultate as putea da, dar sa nu raman doar cu diploma dupa facultate, sa imi gasesc un loc de munca? (eu as opta la medicina veterinara, dar nu stiu, as vrea pareri ) multumesc mult

Răspuns Câştigător
| LørraS a răspuns:

Poti opta pentru orice facultate doresti, dar in primul rand ar trebui sa iti placa ceea ce faci.
Eu am absolvit liceul anul trecut si tot spre Facultatea de Medicina Veterinara mi-am indreptat gandul, insa am renuntat dupa al doilea semestru...
Asa ca iti dau un sfat prietenesc sa te gandesti bine la ceea ce ai vrea sa faci, nu numai la beneficiile financiare, pentru ca nu este de ajuns.
Mult succes si daca ai vreo intrebare cu privire la M.V. imi poti lasa un mesaj.
Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

| dudu1996 explică (pentru LørraS):

Spune-mi de ce ai renuntat, mie imi plac animalele in mare parte?

2 răspunsuri:
| LørraS a răspuns:

Am renuntat din motive personale care nu prea au legatura cu facultatea.
E o facultate solicitanta, dar frumoasa.
Daca iti place ceea ce faci si esti determinat nu vei avea probleme.
Mult succes! happy