| Dorinel19 a întrebat:

Am terminat liceul anul acesta, si nu am facut atestatul, nici bacul nu l-am luat. Intrebarea este daca iau diploma de 12 clase si fac anul viitor atestatul imi da alta diploma? Trebuie sa il ai ca sa poti intra in bac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Deocamdata obtii un certificat (atestat) de absolvire. In momentul cand ei bacalaureatul obtii diploma de bacalaureat.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este obligatoriu să ai Atestatul "profesional"!
Poţi să te înscrii la BAC şi fără el happy
Dacă promovezi BAC-ul, vei primi Diploma de BAC ( nu are nici o legătură cu Atestatul )!

Toate cele bune!