| Kidnapper a întrebat:

Am terminat un liceu Economic.O sa imi fie greu daca dau la Electronica si Telecomunicatii sau la Inginerie Electrica?

4 răspunsuri:
| BlankWhite a răspuns:

Daca te referi la admitere, nu, daca ai note mari si iti iese media 9 si ceva intrii pe baza de dosar la Cluj, la Bucuresti trebuie sa dai examen la mate si la fizica si va fi cam greu, la Iasi nu stiu, cred ca tot pe baza de admitere cred, asta in ceea priveste admiterea.In privinta facultatii, depinde de cat esti tu dispus/(a) sa inveti si sa rezisti.Chiar daca nu ai facut unele materii sau nu esti bun poti sa le recuperezi daca inveti!

| Kidnapper explică (pentru BlankWhite):

Eu ma referam la faptul ca, daca se face recapitulare la mate si informatica din liceu, admiterea nu-i problema ca aici in Brasov e pe baza de dosar

| VictorCti1234 a răspuns:

Daca nu inveti, da.

| jade24 a răspuns:

Fratele meu este la Inginerie electrica in Iasi. La anul va fi in anul 4. El mi-a zis ca daca inveti nu.ti va fi greu. Depinde de la om la om