| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut in clasa a 11-a, mentinez ca sunt profil de stinte ale naturi.Clasa 9-a si a 10-a miau aratat cum sata treaba cu materia la biologie ear pentru clasa a 11-a mi-am propus sa merg la olimpiada.Ma puteti ajuta cu ceva materiale?(subiecte,lectii, opinii, etc?)

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vrei tu să mergi la Olimpiadă, dar acolo va trebui să şi scrii româneşte ( nu în chineză) şi la acest capitol eşti ...sub orice critică.
Nu ştiu cum ai ajuns în clasa a 11 -a cu asemenea cunoştinţe la scrierea în româneşte.
Profesorii tăi de română au fost orbi?

Răspuns utilizator avertizat
| DaveMustaine a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti cumperi inca de pe acum doua, trei manuale de biologie pentru clasa a XI-a si sa le studiezi cu atentie. Olimpiada este o chestiune pe care trebuie s-o iei in serios si sa te pregatesti foarte bine din timp pentru a atinge performanta. Succes!

| sebipopescu1 a răspuns:

A 11a inseamna anatomie si iti zic de pe acum ca sunt 8 manuale din care trebuie sa inveti asa ca ar trebui sa te apuci serios daca vrei sa mergi la olimpiada

| FallingLeaves a răspuns:

Hmm...Ne intrebi pe noi? E alegerea tawinking
Cred ca e ok daca te gandesti bine inante. Nu te duce sa te faci de ras. Daca tu chiar vrei sa inveti sa stii ca pentru cei care ajung la faza pe tara, mi se pare ca poti intra la medicina fara examenwinking