| anonim_4396 a întrebat:

Am un articol de tradus din engleza in romana iar eu nu stiu engleza cu termeni de specialitate... stiti cumva un site ca lumea, care traduce automat texte... corect?

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Sa traduca direct complet nu... incerca translater google si apoi adapteaza

| alex2009 a răspuns:

Foloseste google transleit

| addme a răspuns:

Daca ar exista asa ceva ar disparea meseriile de traducator. toate siteurile care exista nu o sa iti ofere niciodata o traducere exacta si corecta. mai ales la termeni de specialitate. sfatul meu este sa cauti un dictionar cu termeni de specialitate sau sa apelezi la un profesor de engleza.

| ☻♫Р€Р£♫☺AlExA a răspuns:

Da stiu.este un site foarte bun.adica pentru mine.http://www.dictionar-roman.com/ sper sa iti foloseasca!

| Lady Dee a răspuns:

Toate site'urile traduc aiurea

incearca cu un dictionar sau cu o persoana are stie foarte bine engleza.

succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista dictionare cu termeni de specialitate pe care trebuie sa le instalezi
app ce specialitatetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce faci

| LOADING █████████99% a răspuns:

Stiu eu foarte bine

nu vreau sa ma laud dar sunt tocilara claseibig grin