| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

Am un laborator la informatica joi si consta in word, lucruri basic. Eu nu prea am experienta in word si am zis sa ma apuc azi. Voua cum vi se pare word?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Te poti uita prin el zilele astea. Deschisi un document si vezi ce si cum poti adauga/edita si asa la info joi nu o sa ti se para nimic sf

Bula
| Bula a răspuns:

Este si simplu, dar si complicat, in acelasi timp.
Daca te inveti cu notiunile de baza (meniuri, paginatie, stiluri, tabelari etc.), poti face majoritatea lucrarilor de editare text.
De acolo, cand mai ai nevoie de functii suplimentare, este doar chestiune de rabdare pana ce gasesti rezolvarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O chestie de baza in ceea ce priveste utilizarea calculatorului

| ziftode a răspuns:

LAME DE SIMPLU
pentru 90% din lucrurile pe care se fac de obicei in word
prima oara cand am pus mana pe el, am invatat sa lucrez cu el in 10minute