| smecheru402 a întrebat:

Am un profesor de geografie care ma obliga sa liniez caietul altfel imi pune nota mica sau scade din teste.Este legal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este legal sa te noteze cand nu iti faci temele cum ti le cere el.
Nu inteleg totusi, de ce este asa mare drama, cand cerinta asta o are la toti elevii din scoala, nu doar tie?

| DarthNiger a răspuns:

Eu nu am auzit ca asa ceva sa fie ilegal, este exagerat dar cu siguranta nu ilegal.
Profesorul la ora lui practic iti poate impune propriile reguli iar tu ca elev din pacate nu prea ai ce face decat sa te supui, asa merg lucrurile in sistemul de invatamant romanesc.

| Hope1992 a răspuns:

Fiecare profesor are pasaricile lui in cap, atat timp cat nu te abuzeaza fizic sau verbal eu zic sa iti liniezi caietul. Daca vrea sa iti demonstreze ca nu stii materia lui o poate face asa ca nu te pune rau cu el ca doar tu vei avea de suferit.