| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca vaccinul nu o sa fie obligatoriu si am o curiozitate.
Studentii care nu o sa accepte sa faca vaccinul vor studia online? Si doar cei care se vor vaccina se vor putea intoarce fizic la cursurile de la facultate?

Ca sa stiu daca ma vaccinez sau nu. Sa nu imi para rau dupa ca m-am grabit.

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu avem de unde sti care vor fi regulile dar ma indoiesc ca se va face oficial separarea.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu ma voi vaccina dupa ce mi se va prezenta Certificatul de Calitate original si atestat, impreuna cu prospectul atasat, conform normativelor actuale de sanatate UE, respectiv un buletin de analiza independent, pentru conformitate.
In lipsa documentelor de mai sus, daca vor sa ma constranga sub orice fel, voi intenta actiune in instanta pentru a le obliga sa respecte legislatia deja existenta.

| mgtow a răspuns:

Nimeni nu va fi obligat sa se vaccineze, asa zic la inceput dupa uita tot nu mai baga in seama asa cum se intampla cu multe promisiuni zise in fata camerei. 70% din populatie se preconizeaza in administrarea vaccinului

| RAY a răspuns:

Fiti seriosi nu va muri nimeni,este o protectie eficienta anticovid,cat despre intrebarea asta,nu mi se pare moral ca uni sa poate iar alti nu, esti vaccinat nu mai poti lua covid ca daca poti lua ce rost sa in mai faci, nu ar fi mai bine sa il facem cu toti, e spre binele tuturor, e doar un vaccin nu va baga cipuri, fiti rationali

| Onisim10 a răspuns (pentru RAY):

Sunt multe cazuri în care au murit!
Și cei care vin de la spital morți?
Pe aia îi duce cu o durere de picior, sau ceva nu foarte grav, cu care o mai trăit multi ani, și îi aduce morți, apai asta e normal, ăștia când dau pastilele, dau pastilele pentru durerea ta, și mai îți dau și două pastile care în timp, îți scad imunitatea, și mori.
Am auzit multe din astea!
Cineva a fost la spital și i-a dat două pastile, și după ce lua pastilele, îi era rău, și a luat în fiecare zi pastilele și le ascundea, și nu ia mai fost rău.

| RAY a răspuns (pentru Onisim10):

Cei care mor ce sa le faci, si eu la 28 de ani eram la un pas de moarte, nu era corona, gripa si meningita care in cateva minute te ucide

| Onisim10 a răspuns (pentru RAY):

Viață pe Pământ nu e sigură!
Poți să mori azi, poți să mori mâine, poți să mori în fiecare secundă!
Nimic nu e sigur pe Pământ.

| RAY a răspuns (pentru Onisim10):

Corect,atunci pretuitiva viata si faceti vaccinul care sa va protejeze,e spre binele tuturor, recunosc ca a fost multa spaima, cazuri false de corona, ma intelegi accept toate argumentele, nu am o convingere

| Onisim10 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai zic nimic.
Fiecare să facă ce vrea, eu mi-am spus punctul de vedere!

| Dddonkey a răspuns (pentru RAY):

Cine ti a spus ca nu mai poti avea covid daca faci vaccinul?
Ba din contra sunt discutii cum ca sansele sunt tot marii. Uita te la vaccinul gripal pe care unii il fac anual dovada ca dispare din istorie. Moral e pentru fiecare sa decida, ce e moral pentru tine s-ar putea pentru altul sa fie problematic. Daca crezi tare in vaccin felicitarii e aici. Dar asta nu inseamna ca covid o sa dispara dupa vaccin. Sunt bolii care inca exista dupa zecii de anii de gasit o metoda si diferite medicamente.
Cat tine de ce contine vaccinul ti-as sugera sa te duci sa vezi ingredientele din nou poate ai ratat ceva.
Peace out!

| Feri5 a răspuns (pentru Onisim10):

Ai perfectă dreptate! Cunosc un caz eronat. Citește! Era o femeie din județul Suceava care s-a internat la spitalul județean pe motiv că avea niște boli (mai exact dacă avea covid nu știu, dar ce știu e că avea o boală anume). Medicul i-a prescris niște pastile, iar a doua zi i-a zis: „- Ia, te rog, pastila asta și bea-o imediat pentru că e foarte eficientă împotriva bolii". Parcă Dumnezeu a vorbit cu femeia și i-a zis să nu o bea. Zis și făcut. Femeia n-a ascultat medicul și n-a băut acea pastilă. În ziua următoare apar doi bărbați echipați cu combinezoane cu cu un sac funebru. Când au intrat în salon, au rămas înmărmuriți. Femeia trăia, deși nu a băut pastila. Apoi unul dintre ei o întreabă: „- Femeie, n-ai murit?"... Medicul i-a dat femeii acea pastilă cu gând rău ca să o omoare. Dar, grație conștiinței sale, ea nu l-a ascultat. Așa este și cu vaccinul anti-covid. El este un vaccin făcut anume pentru a omorî oamenii...

| RAY a răspuns (pentru Dddonkey):

Sa stii ca ai dreptate, am cautat ceva articole dar unele spuneau ca nu altele ca da, am crezut ca e in cazul gripei spaniole, desigur nu stim nimeni, dar ai dat argumente foarte bune, bravo

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Feri5):

Mama prietene pe astia ca tine i-as arde in piata mare cu Parazitii pe fundal.

| Sofer a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa îl faci.

| Werrich a răspuns:

Stai liniștit, Arafat vrea vaccinare anticovid obligatorie.

| Onisim10 a răspuns (pentru Werrich):

Apai, ăștia vor sa ne omoare pe toți, și să rămână numai ei, ăștia mari!

| mgtow a răspuns (pentru Werrich):

Si-o i-a in mana singur, nu se lasa oamenii obligati asta va fi peste tot in lume haos, nemultumiri si vedem ce iese

| Yuoia a răspuns (pentru Onisim10):

Serios? Si cine va mai munci "pentru ei" daca ne omoara pe toti? Dar cei care gandesc asa ca tine, zau ca ar trebui eliminati.

| Onisim10 a răspuns (pentru Yuoia):

Mi-am spus punctul de vedere mai omule!
Daca vrea cineva să tragă informații din spusele mele, să tragă, daca nu vrea, să nu tragă.
Fiecare face ce vrea.
Nu oblig pe nimeni să mă creadă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu se vaccineaza o sa fie penetrat de cabral pana cand iese bulion

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am încredere in vaccinul lor.
Nu va fi obligatoriu, dar te va presa Lidl si altii, sa ai certificat de vaccinare ca sa poți intra in magazin.

| 1231242 a răspuns:

Am avut o forma usoara de Covid, corpul deja are anticorpi, vaccinul inseamna ca iti baga o parte din virus in tine, iar tu vei dezvolta anticorpi, dar te vei simti rau...

| KR0NSTADT a răspuns:

Un lucru e sigur: acest virus a scos în evidență proștii planetei. Deja mi-e foarte greu să fac slalom printre voi.

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca esti atat de retardat sa nu crezi in vaccin si sa nu vrei sa te vaccinezi, poti sa te si lasi de scoala, nu cred ca o sa-ti mai foloseasca la ceva. PS. pentru conspirationisti : bai oricum va urmareste si va controleaza cu telefoanele, ce va mai doare daca va mai baga si un cip? Tot un drac e.

| OFQuestions a răspuns (pentru Whitesnake99):

Unde am scris eu ca nu cred in vaccin? Si care scoala? Nu sunt la scoala, sunt la facultate.

| Whitesnake99 a răspuns (pentru OFQuestions):

Nu m-am referit fix la tine. Ai intrebat "Daca nu te vaccinezi". Am crezut ca ai vorbit fix cu mine? Nu. Ai intrebat la modul general si eu am raspuns la modul general. No harm done

| OFQuestions a răspuns (pentru Whitesnake99):

Ok

| Dddonkey a răspuns (pentru Whitesnake99):

Cum s-ar spune: stii ca te fura guvernul dar daca vin fizic la tine in casa si iti fura e tot la fel.

| Onisim10 a răspuns:

Ehe, daca te vaccinezi, nimic nu o sa mai poți!
Ăștia te omoară cu vaccinul!
Te-ai vaccinat, ai murit!
Au fost și sunt multe cazuri în care după ce s-au vaccinat, au murit, nu instant, ci pe parcursul a vreo două luni.
Te vaccinezi, ai murit!