| anonim_4396 a întrebat:

Analiza e chiar atat de grea? Un elev mediocru ar putea face fata?

6 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Dacă exersezi constant și serios, vei vedea că nu va fi așa grea. Eu cred că poate face față, trebuie doar să ai ambiție.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nici un manual nu este greu de învățat.Important este sa îți placa sa înveți, sa fii atent la profesor când preda la clasa, sa muncești acasă sa îți faci temele, cu alte cuvinte sa îți fie drag sa fii elev. Cui nu ii este drag, nu poate fi atent, nu își face temele decât din obligație, căuta motive sa lipsească de la școală. Fiecare perioada din viață ar trebui " exploatata " la maxim.Fa așa si vei fi mulțumit.

| Raducons a răspuns:

N e grea, trebuie sa stii niste formule care trebuie sa le aplici.Acum sunt tutoriale gratis pe internet si se poate invata usor orice.E vorba de interes, un elev bun invata mult, pe langa ca are o memorie buna trebuie sa invete.deci si un elev mediocru poate, daca isi da interesul

| christine99 a răspuns:

E cam 80kg cand restul materiei e de 8kg. Algebra e o plimbare prin parc, analiza e ca si prasitul in soare. Sper ca m-ai inteles. laughing

| anonim_4396 explică (pentru christine99):

Ma sperii, imi vine sa plangcrying

| cosmin1324 a răspuns:

Depinde la ce profil esti, la mate info e mai greu decat la restul