| denispop14 a întrebat:

Anul acesta am terminat clasa a opta si nu am facut vaccin la scoala, trebuia? Voi, care ati fost a opta anul asta l-ati facut la scoala?

4 răspunsuri:
| MiaaSd a răspuns:

Nici eu nu am facut vaccinul de clasa a 8 a, e absurd sa nu te primeasca la liceu pentru asa ceva

| denispop14 explică (pentru MiaaSd):

Atunci cred ca se vor face la liceu atunci. Si nu cred ca au dreptul sa nu ne primeasca pentru ca majoritatea NU l-au facut.

| lisukina a răspuns:

Buna Denis,
Din cate stiu vaccinurile se fac acum la medicul de familie.
Eu am un frate mai mic si când si-a făcut vaccinul in clasa 1 sau când, si l-a făcut la medicul de familie.
Oricum desigur că vaccinul e important si ar trebui să mergi la medic să-i zici.
Bafta.

| denispop14 explică (pentru lisukina):

Oare nu se face in cazul acesta in clasa a noua?