| RoxyGirl a întrebat:

Anul acesta doresc sa ajung la olimpiada de limba si literatura romana la faza nationala,(anul trecut am fost la cea judeteana). Sunt in clasa a 7a si nu stiu ce sa fac sa ma pregatesc, ca sa obtin ceea ce imi doresc. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Cred ca un profesor de limba si literatura romana te poate sfatui cel mai bine. Vorbeste cu profesorul tau, se va bucura de initiativa si interesul acordat materiei.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Atenţie la virgule! Între "literatura română" şi "faza naţională" se împunea o virgulă. De asemenea între "ce să fac" şi " să mă pregătesc".

| Just4Joker a răspuns:

Ei bine, eu n-am ratat niciun concurs de romana, nici o olimpiada pana la locul de fata. Avand in vedere ca am luat numa' punctajul maxim doar cu cateva sedinte de meditatie... Ma rog, nu cu orice profesor... Daca ai un buget bun, iti garantez ca nu vei regreta investitia facuta. Mai ales ca intr-a 7-a e cam grea romana din cate stiu. o sa vad si eu la anul' happy

| RoxyGirl explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!