| Karox a întrebat:

Anul acesta în contextul pandemiei de Covid se mai da atestatul la informatica?
Știu ca s-a spus deja ca se vor egala competentele, da se întâmplă același lucru și cu atestatul?
Profu nostru spune ca-l vrea trimis pana pe 28, totuși ma gândeam c-o sa se reglementeze cumva și el... Adică pana la urma acest atestat se presupune a se face în timpul scolii sub indrumarea profului+ ca s-ar putea ca unii sa n-aibă pc sau foxpro instalat acasa, deci ma gândesc c-ar fi trebuit o reglementare și în acest aspect
Voi ce părere aveți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca profesorul l-a cerut deja pana pe 28 Mai, atunci grabeste-te ca nu mai prinzi termenul legal.

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Sa renunti la scoala si sa te angajezi la o firma de IT pe bune. Vei castiga bani, experienta, respect si nu vei avea parte de termene limita nesimtite sau profesori figuranti.