| InVPent a întrebat:

Anul acesta se vor implini 100 de ani de la Marea Unire! Cine ma poate ajuta cu ceva realizari ale Romaniei ( atat pe plan national, cat si international ) din perioada 1999-2008?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

P.este 100 de miliarde de dolari datorii.
Circa șase milioane de români plecați din țară.
Hoții și crime ca în nicio țară a Europei.
Învățămînt, justiție și sănătate... ZERO!
Etc, etc., etc...
Doar așa din curiozitate, vin și te întreb: Tu în ce țară trăiești?

| gabicoo a răspuns:

DNA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aderarea la UE.

| Kogaion a răspuns:

Realizarile din perioada 1999-2008 sunt marile jafuri precum privatizarea Petrom, vanzarea flotei, distrugerea industriei siderurgice, cedarea comoarei Gojdu, cedarea insulei serpilor, cedarea tuturor resurselor subterane, etc.