| RaduMarsin a întrebat:

Anul asta am intrat a 8-a, deci trebuie sa ma hotarasc ce profil vreau sa ma duc.

Chiar nu stiu ce sa aleg. Eu vreau sa merg pe mate-info deoarece ma pasioneaza programarea si cam tot ce tine de calculatoare, dar ma opreste faptul ca nu inteleg matematica foarte bine.

Matematica inteleg algebra mult mai bine decat geometria. La geometrie nimic nu inteleg. Am inteles ca nu se mai face geometrie la liceu, dar nu stiu daca e adevarat.

Chimia o ineleg, imi place ( cel putin ce am facut pana acum ).
La fizica nu prea tin minte formulele.

Pe partea de uman, imi place istoria si engleza. ( fac din a 5-a engleza). Franceza toata clasa nu intelegem nimic datorita profesorului, chiar daca facem din a 2-a. Geografia nu imi place, si nu pot sa tin minte lucrurile pe harta.

Biologia nu stiu sa zic daca imi place ca in fiecare an faceam ceva diferit.

Voi ce imi recomandati? La mate-info se mai face geometrie la mate sau nu?

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Nu conteaza liceul... Facultatea este de baza in Romania
Liceul te face sa intelegi anumite aspecte ( ai 4 ani sa te hotorasti )
Sfatul meu... este sa faci ceea ce iti place, deoarece o sa faci din scarba totul.
Eu sunt marinar de exemplu, nu imi place deloc dar o fac pentru bani...