| Luxbsking a întrebat:

Anul trecut am sustinut proba examenului de bacalaureat la lb romana si am luat 5 iar anul acesta m-am inscris dar nu m-am prezentat. Intrebarea mea este: imi va ramane nota de anul trecut sau se anuleaza "neprezentat". Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti ramane acea nota si poate fi luata in considerare la urmatoarea sesiune daca soliciti expres aceasta in cererea de inscriere.

| IamJoKeR a răspuns:

Iti ramane acel 5 de anul trecut, nota nu se poate anula. Se poate contesta dar aste e cu dus si ÎNTORS, lucrarea ta va ajunge la o altă comisie de corectări si in fuctie de cat si ce ai scris iti da sau iti scade