| adelin2552 a întrebat:

Are cineva variante oficiale pentru examenul la matematica 2011 clasa a 8-a? sau macar data la care vor fi publicate? dau fundita, multumesc

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Ai un link de unde poti da download pe subiect. Succes!

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Uite din ce se va da examenul eu am o cunostiinta si mi-a spus.acum cine stie pregateste-te oricum din toata materia dar pentru orice eventualitate invata ce iti dau eu. Dacă 31− 7 + 9 − x = 20, atunci numărul x este egal cu …
2. Un biciclist urcă o pantă în 20 de minute. La coborârea aceleiasi pante, biciclistul îsi dublează
viteza. Timpul în care biciclistul coboară panta este de... minute.
3. După o reducere cu 15%, un penar costă 34 lei. PreŃul iniŃial al penarului a fost de … lei.
4. Un dreptunghi cu lungimea de 9 cm si lăŃimea egală cu
din lungime are aria egală cu... cm2.
5. Se consideră cubul ALGORITM din Figura 1. Măsura unghiului dintre dreptele AM si LG este
egală cu … o.
6. În graficul de mai jos sunt reprezentate rezultatele obŃinute de toŃi elevii unei clase la teza din
semestrul al II-lea la matematică. Numărul elevilor din acea clasă este egal cu ….
A L
O G
M T
R I
Figura 1
Numărul elevilor
Nota
obŃinută

| adelin2552 explică:

Unde?

| petrica_9493 a răspuns:

Ar fi bine daca ne da asa cum ai zis