| king5151 a întrebat:

Are voie profesor în concediu medical sa puna absente? Adică sa intre online

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca el a fost prezent la ora si a facut lectia, iar tu nu ai fost prezent, da, are voie.

| Lukasssz a răspuns:

Da,ofc.

| zilog a răspuns:

El personal nu are voie să îti pună absenț€
dar tu îl poți da în judecată
sau mai simplu mergi la o secție de miliție și îl torni îl dai în gât că a muncit în concediul medical
mai mergi si la casa de asigurări de sănătate să spui că a muncit în timp ce primea indemnizație bani de la bugetul statului pentru concediu medical
așa că el a comis mai multe fapte
poate obții si informația dacă a primit cumva și bani pentu orele respective de pe la școala
atunci a primit bani a muncit pe bani in timp ce era in concediu medial
asa ceva este o faptă penală mai ales când la mijloc sunt bani statului
să fii plătit de două ori în aceleași timp din banii cetățeanului care vrea să mergă la cârciumă să absenteze de la orele de matematică
până și miliția te înțelege când o să le spui că profesorul ăla este de matematică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Concediul profesorului în medical nu se aplică și elevilor. Chiar dacă lipsește fie fizic, fie online, teoretic și practic trebuie (ar trebui) să existe un profesor suplinitor (înlocuitor).

| Catalin77945 a răspuns:

Da