| Douãzeci'cm_Robert_1997 a întrebat:

As avea si eu nevoie de un pic de ajutor.
Sunt clasa a IX-a la un Profil de Real Stiintele Naturii Bilingv Engleza si vreau sa ma transfer la un alt liceu cu medie de intrare mai mica decat media mea de intrare de la actualul liceu, la un liceu intr-o clasa de profil uman si as vrea cat se poate de repede.Imi puteti enumera pasii care trebuie sa ii fac si o explicatie mai detaliata
Psbig grinau funda

Răspuns Câştigător
| d3du a răspuns:

Pai te duci liceul unde vrei sa te muti. acolo iti va da o cerere pe care o completezi. o aduci la liceul tau. apoi se va face consiliu si profesorii isi dau consimtamantul daca te lasa sa pleci sau nu daca da iti da stampila si o trimite la liceul respectiv. apoi tu mergi acolo iar ei iti vor trimite situatia scolara si dosarul de inscriere prin posta la liceul unde vrei sa te muti cam asta e procedura. cand iti apare situatia scoala te si trece la sf catalogului. daca alegi alt profil trebuie sa dai diferente de profil iti vor spune ei. exact ce dai