| Loriii a întrebat:

As dori daca ma puteti ajuta sa gasesc niste carti despre Supranatural...Doresc numele si autorul.
Multumesc anticipat:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gabriela a răspuns:

Codul lui Oreste. O carte nemaipomenita, gasesti si on laine.

| jp a răspuns:

Semnul - primul volum din seria Casa Noptii - editura Litera

"Semnul" este primul volum din seria Casa Noptii
Autori : P. C. Cast, Kristin Cast
Editura: Litera International
Tehnoredactare si prepress: Ofelia Cosman
Coperta: Vladimir Zmeev, George Buzianu
Redactor: Florenta Simion
Editor: Vidrascu si fiii
Data aparitie: 2009
Coperta: cartonata
Format: 140×210 mm
DESCRIERE:
Zoey Redbird este o adolescenta de saptisprezece ani, a carei viata o ia complet razna in momentul in care primeste Semnul Noptii. Aleasa sa fie in scoala de vampiri, Zoey pleaca de acasa, un loc pe care il uraste de moarte din pricina tatalui vitreg, si incepe o aventura care ii schimba total viata. Dezamagita de prieteni, plina de indoieli si de nesiguranta, pustoaica nu o are alaturi decat pe bunica Redbird, al carei sange cherokee il poarta si ea in vene. Ajunsa in Casa Noptii, locul transformarii ei in vampir adevarat, Zoey se va confrunta cu o astfel de experienta, va trece prin intamplari care ii vor confirma calitatile si ii vor desavarsi in cele din urma destinul