| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa invat coreeana. Vreau sa invat sa scriu sa citesc si sa vorebesc de pe ce siteuri pot invata aceste lucruri?

Răspuns Câştigător
| analoveskorea a răspuns:

Sa stii ca nu e tocmai usor, ai nevoie de rabdare si vointa de fier ca sa inveti sa vorbesti fluent coreeana, iti spun din propie experienta ca si eu ma chinui de ceva timp sa o invat insa nu e imposibil caci cunosc persoane care au reusit dar au avut mult de furca, daca stii engleza cat de cat iti recomand site-ul asta, este foarte bun http://www.talktomeinkorean.com/,poti incerca si pe acest blog http://lectiidecoreeana.blogspot.ro/ sau poti cauta in librarii Limba coreeana, metoda La Rousse, poate ai norocul si o gasesti, eu am cautat-o mult timp si nimic

12 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=yTM68VbDrMQ
Ar fi un început în cazul în care ştii puţină engleză şi sper că e coreeană.

| LoveToHate a răspuns:

Annyeong(Buna in creeana)
Limba coreeana e o limba complexa nu poti invata singur sa vorbesti fluent.
Este destul de dificil.
Si eu am vru sa invat din cauza filmelor pe care le urmaresc.:))
Eu am invatat cateva cuvinte de aici http://lectiidecoreeana.blogspot.ro/2011/01/lectia-1.html

http://www.youtube.com/watch?v=djB05a4ntQ4&feature=related

E destul de complicat.Limba coreeana este foarte grea.
Succes!

| Shatteredx a răspuns:

Busuu.com

| Patyi a răspuns:

Bună. Eu am trăit in Coreea 3 ani. Te-nvăt eu. laughing

| Pascal_Ionela_1995 a răspuns (pentru Patyi):

Invata-ma pe mine laughing
Te roooggg

| Elena_Chim_1999 a răspuns (pentru Patyi):

Mă poți învața și pe mine dacă nu te superi?

| felicia4623 a răspuns:

Iti recomand o librarie dedicata limbilor straine, de unde poti cumpara tot felul de cursuri pentru limba coreeana:
www.carti-dictionare.ro

| octav13 a răspuns:

Nu stiu la ce te poate ajuta pe tine aceasta limba. Eu zic sa inveti o limba care sa te ajute sa te descurci oriunde ai fi. Have a nice day! happy

| Diaconu_Ana_1998 a răspuns:

Pe LIGHT COREEA ai 3 lectii cu alfabetul coreean

| Diaconu_Ana_1998 a răspuns:

La mine a mers.

| Luchianov_Diana_1991 a răspuns:

Vreau sa invat bine limba coreeana daca ma poate ajuta...