| Hukez a întrebat:

As dori sa stiu detalii despre meseria de Evaluator Imobiliar.
Mai exact: ce studii sunt necesare pentru a ajunge la acest grad si detalii referitoare la ceea ce inseamna un evaluator.

3 răspunsuri:
| xflaviax a răspuns:

Studii universitare finalizate cu diplomă eliberată de o instituţie de învăţământ superior din România sau dintr-un stat membru al Uniunii Europene, recunoscută de autorităţile române competente, potrivit legii, care atestă încheierea de către titular a ciclului de studii universitare de licenţă, în domeniile stabilite de Consiliul director (profil economic, tehnic sau juridic);
http://nou.anevar.ro/pagini/cum-devin-membru-stagiar