| dianuspetronela a întrebat:

As dori si eu niste discursuri pentru profesoara de romana(sfârșitul clasei a 8-a).

1 răspuns:
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Doamna profesoara. Mai țineți minte clasa 5-a? Ziua in care v-am cunoscut. Ziua in care mi-am cunoscut toți profesorii. Ziua in care am conștientizat ca nu mai sunt doar puștoaica de 10 ani, ci o fata care se maturizează incetul cu incetul. Dumneavoastră împreuna cu alți profesori m-ați făcut sa devin ceea ce sunt acum, in momentul acesta. Cu intelepciune și răbdare nemăsurata mi-ați dat uneori note mici, iar eu recunosc ca in acele momente va uram, însă nu, nu cu adevarat. Ma uram de fapt pe mine..pentru ca v-am dezamăgit, însă tocmai acea ura m-a făcut sa invat mai bine ca sa intru la un liceu bun, demn de mine. Va iubesc și va respect enorm de mult.și va promit ca o sa va vizitez in fiecare an..pentru ca nu vreau sa ma uitați..cum nici eu nu vreau sa va uit. Dumneavoastră mi-ați fost mama de la școala. Mamă pe care niciodată n-o s-o uit. Mulțumesc pentru tot. ‘)