| flower236 a întrebat:

As dori si eu niste exemple de romane de dragoste, gen "Invitatie la vals".

Răspuns Câştigător
| gya_5588 a răspuns:

Rosu si negru-Stendhal-mi-a placut foarte mult
Rebecca -Daphne duMorier
Mândrie şi prejudecată - Jane Austen
Fii si amanti de D.H. Lawrence
Accidentul' de Mihail Sebastian
11 minute - Paulo Coehlo
Dansez cu tine - Al. Mitru
Marile Sperante - Charles Dickens
Anna Karenina
Jane Eyre - Charlotte Bronte
La rascruce de vanturi - Emily Bronte
Pasarea Spin - Colleen Mccullough
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Climate - Andre Maurois

6 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Maytrei e nasol.Incearca o felie de portocala, mie mi-a placut mult.

| cat a răspuns:

Lorelai, La Medeleni de Ionel Teodoreanu, Panza de paianjan, Mirona de Cella Serghi, Accidentul de Mihail Sebastian. Lectura placuta.

| bunny112 a răspuns:

"11 minute" - Paulo Coelho
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Dragostea nu moare" - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Love story" - Erich Segal (destul de deprimanta, in final)

| anca174 a răspuns:

Julieta de anne fortier e din 2010 cartea are leg cu romeo si julieta si blestemul julieten care cade pe o stranepoata de a eihappy

| ReMemBer_1485 a răspuns:

Adam si Evawinking funda? big grin

| Kid_4219 a răspuns:

Pe aripile vantului, Maitrey, Enigma Otiliei, Ultima noapte de dragoste, intaia de razboi;
p.s.: toate cele enumerate sunt citite de mine si sunt foarte frumoase;