| RM97 a întrebat:

As putea lucra in administratia unui port sau companie comerciala maritima din UE cu un master in drept maritim care poate fi legalizat? Cineva spune ca are cunostinte care s-au angajat in porturi din Genova si Vigo cu acest master si cu cunostinte de engleza. E posibil?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Studiile in UE sant omologabile 100% se poate

| Sonia822 a răspuns:

In strainatate statele isi protejeaza cetatenii. Locurile de conducere nu le dau la straini. De obicei au nevoie se se ocupe locurile de jos, pentru ca ai lor nu fac. In acest sens in patria sclavilor se micsoreaza salariile, si-i obliga sa emigreze. Se cauta portari, batante, menajere. Si job-uri de inportanta vitala, acolo unde pe ai lor nu i-a dus capul: medici, asistente.
E posibil sa reusesti. Dar nu cred ca e suficient o diploma. Si ai lor au diplome. Si nu e suficient nici ``cunostinte`` de engleza. Trebuie sa vb perfect, pentru a te angaja in administratia unui port.
Cred ca totusi, daca acel cineva a spus ``cunostinte``, nu s-a referit la cunostinte de engleza.
Administratia portului e de intortanta strategica si nationala, poti fi un rauintentionat sub acoperire.
Reusesti ca angajat simplu, asta da. Vezi daca diploma poate fi echivalata.

| RM97 explică (pentru Sonia822):

Da, poate fi echivalata. Greseala mea. Am vrut sa spun cunoscuti care stiau engleza