| anonim_4396 a întrebat:

As vrea cateva recomandari pentru carti de dezvoltare personala. Mersi

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt multe carti despre acest domeniu. Acum depinde ce vrei mai exact de la acea carte, pentru ca aceasta arie se intinde de la carti de dezvoltare pe plan financiar pana la cele sentimental.
Din ceea ce am citit eu cel mai mult mi-au placut (si m-au ajutat -ca asta conteaza-) ar afi acestea(desi toate au la baza un singur concept si anume succesul intr-o anumita privinta):
-pentru organizare si plan financiar: "De la idee la bani" de Napoleon Hill si "incepe cu ce nu-ti place" de Brian Tracy.
-pentru schimbarea mentalitatii si incercarea de a gasi ceea ce cauti: "puterea prezentului" sau "un pamant nou" de Eckhart Tolle si "budism pentru oameni ocupati" de David Michie. Si "alchimustul" de Paul Coelho.

-ritualul vietii : "cartea tibetana a vietii si a mortii" Sogyal Rinpoch.

Cam acestea mi-au atras atentia, restul nu era ce cautam.
Dar ca observatie... cartile trebuie citite la un moment dat, cand alegi o carte, imi place sa cred ca ea te alege. Este placut sa cauti si sa te intrebi ceva si tocmai atunci sa gaseati o carte care sa iti spuna raspunsul. Deci citeste ce simti nu doar sa fie citita happy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://drive.google.com/......fkHXJ/view
o recomand cu mult drag

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cartea mea. Dosarele X și Kix, Editura Ecou Transilvan, Cluj.

| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.
Tot ce a scris Rhonda Byrne(seria Secretul adica The Secret)
Citește apoi "Putere nemărginită "de Anthony Robbins și tot de el,"Trezește Uriașul din tine"

Vezi daca te ajuta.
Ar mai fi"Puterea prezentului" de Eckhart Tolle și cărțile lui Dr.Norman Vincent Peale.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

48 de legi ale puterii de Robert Greene si Reteta geniului(Mastery)

Ganduri de catre sine insusi(Meditations) de Marcus Aurelius