| Marius_Madalin_1996 a întrebat:

As vrea sa dau bacul la informatica sunt la mate-info clasa 10 si ma gandesc sa il dau la aceasta materie.Intrebarea mea este""Cat de greu este bacul la info?"'

Răspuns Câştigător
| chitaramea a răspuns:

Bacul la info este tare usor, te.ai uitat cumva pe subiecte? eu sunt a 11 a si deja fac subiecte de info de bac integral... cat poate fi de greu, informatica este o materie de logica, capul e tot ceea ce iti trebuie, si daca nimeresti si un profesor bun, e perfect. Oricum mai ai 2 ani o sa ai timp sa te gandesti, o sa vezi pe parcurs, de la anul deja o sa va apucati sa rezolavati subiecte si o sa vezi atunci cum e

| Marius_Madalin_1996 explică (pentru chitaramea):

Pe pagina asta prima problema punctul a nu stiu sa o fac ma poti ajuta http://info12.wikispaces.com/file/view/S1_2009.PDF

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca stii meserie iti va fi usor. Dar este riscant, la fel ca la mate. Oricat de bun ai fi, tot exista subiecte pe care nu le tratezi cum trebuie. Nu e ca la materiile de toceala.

| chitaramea a răspuns:

Raspunsul pa ex 1 este d

| chitaramea a răspuns:

Dar de unde ai variantele astea... vezi ca sunt cu pascal... dar tu cred ca faci la scoala c++... am eu variantele cu c++ daca vrei ti le trimit, dar am nevoie de adresa ta de e.mail