| ale2000mi a întrebat:

As vrea sa fac obiecte de paste eu acasa dar nu am idei! Imi puteti da idei? Funda pentru raspunsul care ma ajutat cel mai mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!:*

Ei bine poti sa faci multe lucruri totul e sa iti folosesti imaginatia.Hai sa-ti dau cateva idei:

-poti sa iei cateva oua pe care sa le vopsesti cu vopsea gasita la orice magazin acum ca vine pastele sau sa le pictezi chiar tu cu propriile modele

-poti face niste felicitare, fie doar ca amintire pentru tine, fie pentru cei dragilove struck

-ai putea sa cauti pe interent niste poze de paste cu iepurasi, oua, invierea lui Iisus etc, sa le scoti la imprimanta, sa le decupezi si sa le decorezi(colorandu-le, scriind mesaje pentru cei dragi, adaugand strasuri sau abtipilduri)

-Ai putea desena chiar tu ceva de paste si sa urmezi pasii de mai sus

-ai putea sa scrii compuneri sau poezii despre iepurasi, primavara etc.

-poti sa confectionezi un cadou pentru cineva drag, astfel vei fi iepurasul sau de pasti. poti confectiona o vaza, o decoratiune, orice crezi ca ar incanta persoana respectiva(foarte frumos ar fi sa decorezi niste haine~dar sa se mai poata purta~sau sa faci chiar tu un lantisor, o bratara, niste cercei pe tema pastelui sau o rama fotobig grin)

Sper din suflet ca te-am ajutat! Multa bafta si te rog sa ma anunti si pe mine ce ai reusit sa faci!:*

| ale2000mi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfaturi. Imi vor fi de mare ajutor!

7 răspunsuri:
| MuffinBlueberry a răspuns:

Buna happy
1. Poti pune pe spatarul de la scaun un paterial alb si apoi sa faci din hartie urechi, nas, etc. si sa le lipesti pe material. Sper ca intelegi.
2. Vopseste cateva oua colorate si apoi confectioneaza niste flori din hartie.Gasesti pe internet tot felul de modele. Apoi florile le lipesti pe oua.
3. Ouale pe care le-ai facut mai sus big grin le poti pune intr-un cosulet creat de tine.
*Cum poti face cosuletul:
Ia o cutie pe care lipesti hartie colorata. Apoi lipeste diferite chestii. Poti lipi si buburuze. O sa dea un aspect mai furmos happy
4. Poti decora oua cu propriile tale modele.
5.Ar fi frumos sa faci niste felicitari pentru cei dragi.
6.As mai avea o idee. Ia niste carton pe care sa desenazi un iepuras cu niste oua si sa sa il decupezi, apoi il pui pe perete.
7.Decoreaza masa de Paste.Cosuletul acela cu oua, pune-l pe masa.Sunt sigura ca ai cumparat si o fata de masa cu iepurasi.

Cam atat.Nu stiu daca este asa de interesant dar eu sper ca ti-am fost de ajutor. happy

| ale2000mi explică (pentru Andrey57):

Multumesc oricum dar eu vreau obiecte de paste, dar multumesc pentru ca ai vrut sa ma ajuti.

| SweetButterfly93 a răspuns:

Pai ai putea face oua condeiate sau niste urine in forma de miel sau iepuras din carton sau alt material. Funda?

| SweetButterfly93 a răspuns:

Pai ai putea face oua condeiate sau niste figurine in forma de miel sau iepuras din carton sau alt material. Funda?

| ale2000mi explică (pentru SweetButterfly93):

Multumesc pentru sfaturi.Imi vor fi de mare ajutor!