| Maria2894 a întrebat:

As vrea sa imi recomandati o carte,care v-a impresionat cel mai mult, doar una ca sa nu fie grea alegerea.merci

20 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună!
Pfff...o singură carte? Mi-e imposibil să aleg, căci multe m-au impresionat cu adevărat, dar îţi las totuşi una din ele, după cum doreşti:
Pânza de păianjen de Cella Serghi.
E o carte... mirifică, pur şi simplu îţi răscoleşte sufletul citind-o.

| pwp a răspuns:

Dubla constrangere

| Pricked a răspuns:

Dansul Dragonilor- G.R.R. Martin.

| littlegirl07 a răspuns:

La Rascruce de Vanturi de Emily Bronte.

| diamar a răspuns:

Valentingb,unde ai gasit acea carte? Am cautat pe interenet, ins nu am aflat nimic de ea.

| valentingb a răspuns:

Doi frati - de A. Volkov. M-a uimit, mi-a schimbat felul de a gandi.
La un moment dat imi placea Japonia, si tot ce tinea de ea.Asa ca am citit Shogun - de James Clavell. Pentru ca esti fata, iti recomand Draga john (dear John) de Nicholas Sparks. Shogun si Dear John le poti gasi si ca filme.

| Duucu a răspuns:

Omul invizibil.

| Seby90 a răspuns:

50 shades of gray!

| SimonaCristina a răspuns:

Mizerabilii - Victor Hugo.
Este o carte foarte impresionanta, care te face sa plangi la fiecare cuvant si sa iti dai seama ca trebuie sa pretuiesti ceea ce ai.

| TheStory a răspuns:

Citeste ceva de Jules Verne.

| AcHollism a răspuns:

Well,nu ca as fi eu o mare amatoare de citi, dar, din toate cartile citite pana acum,''In intuneric'' de Mark Billingham a fost si este preferata mea.^^

| Bellatores a răspuns:

Pasarea spin(o carte de dragoste)

| PunkyA a răspuns:

Foxfire- Joyce Carol Oates
Leandrul Alb- Janet Fitch
Ochi de pisica- Margaret Atwood

| cosmina92 a răspuns:

The secret ( il gasesti ca film, carte ) este scrisa de " Rhonda Byrne". Eu am sa respect rugamintea ta, de a recomanda o singura carte happy. Daca doresti pot sa iti recomand altele. happy Bafta la citit! happy

| MissIoana2002 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor sunt mai multe volume. Sper ca te-am ajutat!

| shinelikeastar a răspuns:

The Secret- de Rhonda Byrne... Sunt cateva chestii ascunse de mii de ani care au fost cunoscute de cei mai mari oameni ai lumii, Biblia mentioneaza aceste chestii foarte subtil. Azi cei mai bogati oameni ai planetei stiau ce este scris in carte. Enjoy it!

| melisafdv a răspuns:

Fiica Tacerii

| Lena4kal a răspuns:

Enciclopedia Familiei Sanatoase-mi-a placut foarte mult deoarece este scris totul despre corpu; ce fel de tipuri de medicina sunt)Alege tu pe care o vrei! FUNDA?

| Florin_Cristi_1983 a răspuns:

Mi-a placut o carte dar nu stiu daca o gasesti Tabara e usor de citit

| gEcA a răspuns:

Eu am citit Aventurile lui Tom Sawyer si mi-a placut foarte mult
Sper sa-ti placa si tiewinking
Bafta!