| AndrewLate a întrebat:

As vrea sa ma transfer la alt profil de la acelasi liceu(sunt la alimentara si vreau la filo)dar media mea este de 6.92 iar ultima este de 7.01. Sunt ceva sanse sa intru? Deoarece urasc industria alimentara ca profil

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Da, sunt sanse, dar nu chiar acum. Te interesezi inainte sa inceapa anul sau din semestrul 2. Eu te sfatuiesc sa te transferi la inceput fiindca dupa aceea deja se formeaza grupulete in clasa. Nu conteaza ca ai media putin mai mica. Ai foarte multe sanse. De exemplu, ultima medie la liceul meu era de 9, 45 si s-a transferat un baiat cu 9, 31

| AndrewLate explică (pentru anamaria82726):

Abia acum am mai intrat în cont după 2 ani, până la urmă am stat un an la industrie alimentara, unde chiar mi-a plăcut, am avut colegi foarte de treabă cu care m-am înțeles foarte bine. Chiar mă gândeam să nu mă mai transfer, dar până la urmă după un an am dat diferențe pentru a mă transfera și am ajuns in noua mea clasa, in aceasta clasa mi-a plăcut chiar mai mult, doamna diriginta de la aceasta clasa este cel mai bun profesor pe care l am întâlnit vreodată. Anyway, mulțumesc pentru răspunsul de încurajare chiar daca l am scris la început de clasa a-IX-a iar acum intru in clasa a-XI-a, oricum mulțumesc pentru încurajare.

2 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Daca mai sunt locuri la clasa respectiva, ai putea incerca...Totul depinde de director